Pistole samonabíjecí HS produkt Hellcat H11 PRO OSP

Značka: HS PRODUKT
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 1754-939
16 500 Kč
Pistole samonabíjecí HS produkt Hellcat H11 PRO OSP
Značka: HS PRODUKT

HLAVNÍ RYSY H11 PRO

Nejnovější model z Chorvatska můžeme charakterizovat několika vlastnostmi. První charakteristikou je velikost. Model PRO ve velikosti subcompact se hodí na každodenní nošení a to i v létě, kdy většina lidí nosí tričko a kraťasy. H11 PRO ukryjete všude a díky tomu, že je vyroben z polymerového rámu, tak má nízkou hmotnost a nebudete o něm ani vědět. A pokud si čirou náhodou nebudete po celém dni nošení jisti stavem zbraně, indikátor stavu nabití vám to napoví. 

Dalším prvkem, který tuto pistoli charakterizuje, je přednapnutý úderník. Je jasné, že v někom tento princip může vyvolávat nedůvěru ke zbrani, ale netřeba se bát. Bezpečnost je k tomu zajištěna ještě dvěma pojistkami a to blokací úderníku a pojistkou ve spoušti. Jako vždy a všude zkrátka platí heslo "safety first".

Přestože se jedná o zbraň velmi malých rozměrů, tak díky speciální tvarové konstrukci rámu nejen, že krásně zapadne téměř do jakýchkoliv rukou, ale také nad ní ma střelec při střelbě stále kontrolu.

 

PŘÍPRAVA PRO KOLIMÁTOR

Pro ještě snažší a rychlejší zasažení cíle můžete H11 vylepšit kolimátorem Shield. Například kolimátory HEX SWAP nebo SHIELD RMSc jsou vyrobené přímo pro tuto konkrétní pistoli a k jejich připevnění nejsou potřeba žádné montážní destičky. Jediné, co musíte udělat, je sejmout krycí desku a jednoduše kolimátor připevnit. H11 PRO + kolimátor Shield = top duo pro dynamickou střelbu.

 

VÝSTRAŽNÍK

Každému se může stát, že si nebude jist aktuálním stavem zbraně. Od toho je na pistoli H11 PRO výstražník, který to prozradí. Jestliže je bicí mechanismus napnut, výstražník vyčnívá v zadní části závěru. Za dobrých světelných podmínek je to jasně viditelné a v případě tmy to poznáme i pohmatem. 

To stejné platí o indikaci toho, zda je nebo není náboj v nábojové komoře. O tomto informuje vytahovač umístěný v horní části závěru zbraně. Opět se střelec může ujistit buď pohledem a nebo pohmatem v závislosti na světelných podmínkách.

 

PŘEDNAPNUTÁ SPOUŠŤ VS. BEZPEČNOST

Přednapnutá spoušť není u zbraní žádnou novinkou. Jedná se o osvědčený mechanismus, který využívají například zbrojovky Glock nebo Walther. Přestože se jedná o bezpečný mechanismus, někdo mu věřit nemusí. V rámci zvýšení bezpečnosti se proto u pistole Hellcat setkáváme ještě se dvěma druhy pojistek, které úroveň bezpečnosti zvyšují. První pojistka je klasická blokace úderníku a druhá je pojistka v jazýčku spouště. Obě tyto pojistky jsou standardně využívány i ostatními výrobci zbraní a nejedná se o žádné novinky.

 

OVLÁDACÍ PRVKY

Výhodou je jistě oboustranné vypouštění zásobníku. Ale jelikož nikdy není vše růžové, tak se u zbraně setkáváme s mírnou nevýhodou pro leváky, protože záchyt závěru je jen jednostranný a je umístěn na levé straně rámu zbraně.

Závěr zbraně má vcelku široký profil, proto i manipulace se závěrem je snadná. Pro ještě větší usnadnění je na přední i zadní části závěru vypracováno drážkování s mírně prohnutým profilem.

 

MECHANICKÁ MÍŘIDLA

Chorvatská zbrojovka sází na klasiku a mířidla u H11 PRO jsou mechanická se červenou muškou a bílým, půlkruhovým hledím. Muška i hledí jsou umístěna do příčné drážky na závěru a proto je můžeme v případě potřeby snadno vyměnit za jiná.

 

ROZBORKA

Pro základní rozborku nebudete potřebovat žádné nářadí. Postup je takový, že se závěr přesune na střeleckou pohotovost, páka se otočí o 90° směrem nahoru a závěr se při současném stlačení spouště vysune směrem vpřed.

 

Zbraň je dodávána se zásobníkem o kapacitě 15 nábojů.

Kolimátor není součástí balení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: