Silent Steel Streamer 223Rem BLACK

Značka: SILENT STEEL
Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 2418
15 400 Kč
Silent Steel Streamer 223Rem BLACK
Značka: SILENT STEEL

Finský tlumič SILENT STEEL pro ráží . 223Rem a 5,56 NATO

Průměr 42mm, délka 195mm, hmotnost ocel 580g, 

Technologie FLOW THROUGH.

Upínání na úsťové zařízení ASE UTRA, nebo na originální úsťové zařízení SILENT STEEL. 

 

Ve Finsku se při vývoji tlumiče Streamer zaměřili především na to, aby byl optimální poměr rozměrů, hmotnosti, malým zvýšením zpětného rázu a co největším tlumením hluku. A ono se to podařilo. Podařilo se zkombinovat všechny tyto požadavky a vytvořit takřka dokonalý tlumič.

 

KONSTRUKCE

Co jistě každého zajímá v první řadě, je konstrukční řešení celého tlumiče. Vnitřní prostor tlumiče je dimenzován tak, aby veškeré plyny plynule prošly až ven, aniž byste museli jakkoliv upravovat gasblock či cokoliv jiného. Nespornou výhodou je, že toxické plyny a zplodiny hoření vytékají vpřed a střelec tak dýchá pouze čistý vzduch. Víceméně.

Plyny však nejsou pouze vnější problém. Jelikož jejich teplota dosahuje opravdu vysokých teplot a velká část tohoto tepla přestupuje právě i do stěn tlumiče, bylo nutné zvolit takovou ocel, aby tepelná zátěž materiálu byla pokud možno co největší. Pouze tak může být zaručena dlouhá životnost celého tlumiče. V Silent Steel se toto povedlo a nejen díky volbě jednoduché konstrukce v kombinaci s nerezovou ocelí je zaručen vynikající tepelný management tlumiče. Tlumič bude součástí vaší zbraně roky a roky. 

Vnitřní prostor tlumiče je rotačně symetrický a v okamžiku, kdy střela prochází prostorem tlumiče, je prachovými plyny obtékána stejně ze všech stran. Na střelu tedy působí ze všech stran stejný tlak a nedochází tedy k jejímu nežádoucímu vychylování.

Důležitou otázkou je také otázka údržby. Údržba je naprosto pohodová záležitost, tlumič lze pro potřeby údržby snadno rozebrat a případně je možné jednotlivé díly také vyměnit. Tlumič lze navíc přišroubovat na hlaveň jakékoliv délky, není zde tedy žádné konstrukční omezení, stačí jen zvolit pasující závit. U montáže jsou možné dvě varianty. Buď zvolíte variantu montáže na flash hider, anebo můžete vybrat tlumič s patřičným závitem a přišroubovat ho přímo na hlaveň. Pokud je pro vás lepší druhá varianta, na konci popisu je seznam závitů, s jakým pro vás můžeme tlumič objednat. Existují případně také redukce, kterými je možné závit změnit. Výhodou připevnění je to, že při každém nasazení je tlumič usazen do totožné polohy a nedochází tak ani k posunu středního bodu zásahu při střelbě

Do tlumiče je možné použít také vložku, která umožňuje použití tlumiče s tréninkovými FX náboji.

To, že konstruktéři z Silent Steel nenavrhli žádnou drahou srandu na jedno použití, dokazuje i zátěžový test SOCOM, kterým tlumič prošel na jedničku

 

FUNKČNOST

Bezprostředně na konstrukci závisí funkčnost. A to nejen tlumiče, ale celého zbraňového systému. Je to prosté. Utlumíme jeden úsťový projev, ale to vede ke zvýšení jiného projevu. Nemusí to být nezbytně projev v oblasti ústí, může se jednat například o zvýšené znečištění zbraně. Nic z toho ale neplatí v případě tlumičů Silent Steel. Zmíněné zvýšené znečištění zbraně při použití tlumiče Silent Steel se pohybuje v řádech maximálně do 5 %, což je naprosto zanedbatelné.

Další věc, která jistě nejednoho střelce napadne, je zvýšení zpětného rázu. To se s tlumičem Silent Steel opět takřka nekoná. Zvýšení rychlosti závěru při pohybu vzad je opět zanedbatelné a při zpětném rázu to ani nepocítíte.

Tlumič tlumí nejen hluk, ale také úsťový záblesk. A to tak, že dokonale. Souvisí to s výše zmíněným řízeným tokem plynů směrem vpřed a také s tím, že dochází k velmi rychlému chlazení plynů. Šance, že dojde ke vznícení plynů je snížena na úplné minimum a vznik záblesků je tedy prakticky eliminován. Tento fakt z tlumiče Silent Steel Streamer dělá ideální variantu při použití za zhoršených světelných podmínek a to i v případě, že střelec používá NVG přístroje. Co to reálně znamená? Není záblesk = není zhoršení pozorovacích schopností přístroje.

U tlumičů Silent Steel se nestane, že by došlo k jeho uvolnění. Při výstřelu dochází k tomu, že plyny rotují jedním směrem. Směrem, který vyvolává rotační sílu utahující tlumič ještě víc. Díky tomu nedochází k nežádoucímu profuku plynů přes závit, který by mohl způsobovat nejen zhoršení balistických vlastnosti, ale také by to mohlo způsobovat nadměrné usazování karbonu na závitu, čímž by došlo k jeho rychlému opotřebování a poškození. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: